Římskokatolická farnost Prace

Úvodní stránka » Aktuality » Adventně vánoční zamyšlení

Adventně vánoční zamyšlení

"Kdo vozí dárky od Ježíška? Zlatá prasátka. A odkud letí ty svině? Z TS Bohemie.cz."

Také už jste viděli tuto reklamu?

Co jsou vlastně vánoce? Je to oslava posvěcené noci, kdy se narodil Ježíš Kristus? Ve většinové společnosti jistě ne. Lidé slaví tradice. A k tradicím patří vánoce. Svátky dárků. Je jedno, kdo je nosí. Zda sob, Santa nebo Ježíšek. Tyto vánoce mají s křesťanstvím pramálo společného.

Pro nás pro křesťany je 25. prosinec oslavou narození Ježíše Krista. Ale je tomu tak opravdu?

Když se s mnohými lidmi bavíme, většina vánočních hovorů se točí kolem toho, do kdy děti věří na Ježíška. Podle mne je však důležitější otázka, od kdy věří naše děti v Ježíše Krista. Ne v pohádkovou bytost nosící dárky, ale v Božího syna, který světu přináší zvěst o Bohu, který je láska. O Bohu, který každého z nás nekonečně a neodvolatelně miluje a touží po společenství s námi.

Přeji nám všem, aby naše vánoční obdarovávání nebylo spojeno s pohádkovými bytostmi, ale kéž napodobujeme lásku Boží a vzájemně prožíváme vztah, který by se dal vyjádřit slovy: Mám tě rád a nikdy to neodvolám.

Přeji Vám všem požehnané prožití adventu a doby vánoční. Ať každý najde pod stromečkem alespoň jeden dárek od člověka, který nás miluje láskou Boží.

Mgr. Vladimír Langer, farář

Kontakt

ŘK farnost Prace
Školní 347
664 58 Prace

P. Oldřich Chocholáč
tel. +420 730 526 726
oldrich.chocholac@centrum.cz

IČO: 66599148
č.účtu 178201520/0300