Úvodní stránka » Aktuality » Adventně vánoční zamyšlení

Adventně vánoční zamyšlení

"Kdo vozí dárky od Ježíška? Zlatá prasátka. A odkud letí ty svině? Z TS Bohemie.cz."

Také už jste viděli tuto reklamu?

Co jsou vlastně vánoce? Je to oslava posvěcené noci, kdy se narodil Ježíš Kristus? Ve většinové společnosti jistě ne. Lidé slaví tradice. A k tradicím patří vánoce. Svátky dárků. Je jedno, kdo je nosí. Zda sob, Santa nebo Ježíšek. Tyto vánoce mají s křesťanstvím pramálo společného.

Pro nás pro křesťany je 25. prosinec oslavou narození Ježíše Krista. Ale je tomu tak opravdu?

Když se s mnohými lidmi bavíme, většina vánočních hovorů se točí kolem toho, do kdy děti věří na Ježíška. Podle mne je však důležitější otázka, od kdy věří naše děti v Ježíše Krista. Ne v pohádkovou bytost nosící dárky, ale v Božího syna, který světu přináší zvěst o Bohu, který je láska. O Bohu, který každého z nás nekonečně a neodvolatelně miluje a touží po společenství s námi.

Přeji nám všem, aby naše vánoční obdarovávání nebylo spojeno s pohádkovými bytostmi, ale kéž napodobujeme lásku Boží a vzájemně prožíváme vztah, který by se dal vyjádřit slovy: Mám tě rád a nikdy to neodvolám.

Přeji Vám všem požehnané prožití adventu a doby vánoční. Ať každý najde pod stromečkem alespoň jeden dárek od člověka, který nás miluje láskou Boží.

Mgr. Vladimír Langer, farář